У чому різниця між морозивом і джелато, сорбетом і щербетом?

402

Сьогодні в магазинах можна знайти немислиму кількість смаків і видів морозива. Але найбільшим попитом все одно користуються кілька основних типів цього десерту. Незважаючи на схожі смакові якості і зовнішній вигляд, ці десерти відрізняються один від одного.

Морозиво

Справжнє морозиво виготовляють лише з молока. Правильне морозиво має містити мінімум 10% молочного жиру, який отримують з коров’ячого молока. Міністерство сільського господарства США, до речі, навіть зафіксувало цю норму на законодавчому рівні.

Також смак морозива залежить від процесу приготування. У процесі збивання молочної суміші відбувається розподіл повітря, вміст якого в готовому продукті не повинен перевищувати 50%. Без цього повітря морозиво не матиме таку приємну повітряну консистенцію. Якщо якнайкраще збити морозиво, то розмір бульбашок повітря в ньоиу буде менший і, відповідно, морозиво виходить смачнішим.

Джелато

З джелато трохи інша історія. По-перше, це традиційна італійська страва. В Італії джелато роблять в спеціальних закладах під назвою джелатерії. Готують цей десерт з цільного молока без додавання вершків, за рахунок чого десерт виходить менш жирним.

По-друге, в процесі збивання в джелато потрапляє набагато менше повітря. Тому цей десерт більш щільний і тане повільніше, ніж звичайне морозиво.

По-третє, джелато відрізняється температурою подавання: у італійського десерту вона трохи вища, ніж у морозива. Тому джелато зазвичай їдять ложкою, воно набагато м’якше за консистенцією.

Сорбет

А ось в цьому десерті немає ні грама молока або вершків, він складається виключно з цукру і свіжих ягід або фруктів. У процесі охолодження сорбет потрібно добре вимішувати – так маса вийде щільною й однорідною і не перетвориться в один суцільний шматок льоду.

В Європі цей десерт подають в ресторанах між зміною страв. Вважається, що десерт покращує травлення і освіжає смакові рецептори. Приготувати сорбет в домашніх умовах зовсім не складно.

Італійський аналог сорбета називається «граніта». Як і сорбет, італійську граніту роблять з ягідного пюре, цукру і води. Тільки ось з вигляду цей десерт нагадує не щільне морозиво, а крижані пластівці. Така структура виходить за рахунок того, що в процесі приготування лід кілька разів зчищають зі стінок морозильної камери.

А ось щербет – те ж саме, що згаданий вище сорбет, тільки з додаванням невеликої кількості молока.

Джерело: www.eda.bit.ua

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]